4. Div: Årets første seier
Osterøyguttene ville mest mot Flaktveit og fikk med seg alle poengene
Av: Thor-Eivind Mjelde
Osterøy gjestet Flaktveit lørdag til en skikkelig "sekspoengskamp"Før kampen skilte det fire poeng melllom lagene, ett tap ville gjøreavstanden opp til Flakveit hele syv poeng.
Osterøy tar umiddelbart kommandoen på Flaktveit og tar hjemmelagetlitt "på sengen" men i åpningsminuttene er det Flaktveit som får den førstefarligheten etter ett langskudd som går like utenfor målet til Mathias Riple.Vi fortsetter å trykke på og Flaktveit blir løpende i mellom og får ikke til sittspill noe som gjør frustrasjonen høy blandt Flaktveitspillerne.Etter ett kvarters spill er vi nære 0-1 etter ett skudd fra Torbjørn Hovden, menballen sniker seg på feil side av stolpen.
Inn mot pause er kampbildet det samme, vi skaper det som er verdt å nevne.Benjamin Kleppe forsøker seg etter 28. minuttet med ett godt skudd med venstrefoten, men også dette forsøket ender utenfor.Rett før sidebytte får vi omgangens største sjanse, en dobbeltsjanse.Etter ett innlegg fra høyre er det først Benjamin Kleppe som forsøker seg, keeperredder strålende før ballen havner på bakerste stolpe til Johannes Hatland som¨står helt aleine og kan "spasere" ballen i nettet.
Johannes treffer dårlig med venstrefoten og keeper kan redde enkelt. Dermedmålløst halvveis på Flaktveit.
Glenn Andre Aarbakke var blandt banens beste mot Flaktveit, kanskje den aller beste
Benjamin Kleppe avslutter godt med venstrefoten før pause
To dødballmål etter pause
Flaktveit er mer med i kampen etter sidebytte men ingen av lagene klarer å spille seg til de helt storesjansene før Osterøy får en corner etter 58. minutter. En av "tusen" som Glenn Andre Aarbakke skaffeti dag.Fredrik Evensen legger corneren fra høyre med sin venstrefot - perfekt innsvinger inn i feltet.Keeper kommer ut og bommer - Aarbakke header ballen i en Flaktveitspiller som forlenger cornerentil bakerste stolpe der Johannes Hatland er klinisk og smeller ballen i nettet på hel volley. Denne gangenmed høyrefoten. Fortjent 0-1 på Flaktveit.
Halvveis i omgangen kommer en spillesugen Ivar Bernes Nordbø inn for Benajmin Kleppe. Nordbø tar straks tak og markerer seg ganske kjapt med en avslutning inne i feltet - forsøket endtenesten til innkast.Bakover har vi full kontroll og vi er farligst også etter pause. Etter 75. minutter er det ny corner - som Aarbakke skaffet - og som Evensen skal slå - fra høyre.Igjen en innsvinger midt foran mål på eksakt samme plass som sist. Denne gangen er det trolig ett selvmål fra Flaktveit. Ballen treffer ett bein i feltet og ruller over streken bak hjemmelagets keeper. 0-2!Hjemmelaget roper på offside på Aarbakke men etter ett møte mellom dommer og assistenen på sidelinjen blir målet korrekt godkjent.
Like etter er Ivar Bernes Nordbø frempå og bør gi oss 0-3 etter ett dribleshow på høyrekanten - handribler av de som kommer i veien før han sender avgårde ett skudd med venstrefoten, som keeper redder.
Etter 86. minutter kommer hjemmelaget til en sjelden avslutning da vi blir driblet av for lett i egen boks.Martin Rojas avslutter i lengste hjørnet til Riple og det er ny spenning på Flaktveit.Like etter kommer Flaktveit til kampens siste målsjanse - aleine mot Riple, litt skrått bør Flaktveitutligne til 2-2. Denne gangen redder Riple strålende med en beinparade.
Dommeren legger til fem minutter uten at Flaktveit skaper flere sjanser - dermed vinner vi fortjent 1-2 mot Flaktveit og tar de tre poengene vi måtte ha.
Keeper på bærtur, Aarbakke header i en motspiller....¨
Før Johannes Hatland hamrer ballen i nettet
Johannes jubler for den viktige scoringen
Benjamin Kleppe og Johannes Hatland
Sander Midttun "Supermann" Solberg
Corner er mål - 0-2 etter ett selvmål
En glad og lettet Osterøygjeng etter kampslutt
Kaptein Torbjørn Hovden og målscorer Johannes Hatland
Fakta:
Flaktveit IK - Osterøy IL 1-2 (0-0)
Flaktveit Stadion, 11. Mai 2019
4. Div, avd. 1
Tilskuere: ca. 50
Dommer: Amang Kanyi, Baune SK
Robert Dyvik og Ivar Bernes Nordbø, Osterøy IL
Kristoffer H. Larsen, Julius Sagevik og Morten Sande, Flaktveit IK
0-1 Johannes Hatland, 58. minutt
0-2 Selvmål, 75. minutt
1-2 Martin Antonio Nordnæs Rojas, 86. minutt


Tabellen:

(12.05.19)