Om Osterøy I.L. | Grasrotandel-nr: 975 682 447

HTB karusell 1 laurdag 29. august 2020

Sterk 1500m av Magnus Gjerstad  og Trygve F Mjelde  Resultat utlagt.  

HTB karusell     Stevneplakat 

Startpengar kr. 70 for 15 år og eldre. Kr. 60 for 14 år og yngre. Rekning vert sendt til deltakande lag etter sesongslutt. Osterøy IL deltakere gratis. 

Arrangementet er underlagt Korona smittevernreglar.   Stevnekontakt og stevneleiar Bjarte Vik 4560 2908

Startar: Inge J Reigstad     Startordnar:  Arne Reigstad     Speakar: Bjarte Lohne

påmeldingskontakt og smittevernansvarleg : Vidar Simmenes  91322643   vidsimm@online.no

Resultat  HTB karusell 1  laurdag 29. august   2020   (+17 lettskya litt vind)

Resultat frå utøvarar utan årslisens 2020 vil verta fjerna frå offisielle statistikkar om ikkje lisens vert ordna innan kort tid      (8 utan  årslisens 2020) 

x

Fornavn Etternavn Klubbnavn f. år Øving       heat lisens
                   
Kule Start kl. 18.00                  
                   
Vidar Simmenes Osterøy IL 1948 Kule 4 mv70-74 m 9,05   ok
Svein Arne Angvik Fri 1945 kule 4 mv75-79 m 7,49   ok
John Bernes Osterøy IL 1944 Kule 4 mv75-79 m 7,32   ok
Martin Hole Hanstvedt Mjøsdalen IL 1987 Kule 7 ms m 9,25   ok
                   
400 meter menn start kl. 18.30                  
                   
Yeimer Lopez Garcia Norna-S 1982 400 meter ms m 51,24 heat 1 nei
Eirik Mjøs Tangerås Mjøsdalen IL 2002 400 meter g18 m 59,21 heat 1 nei
                   
300 meter menn start kl. 18.45                  
                   
Andreas Haara Bakketun Gular, IL 2001 300 meter g19 m 34,69 heat 1 ok
Sebastian Casper Plows Nittedal IL 2001 300 meter g19 m 35,98 heat 1 ok
                   
1500m menn B heat kvinner og menn start kl. 19.00                  
                   
Lars Schjølberg Evensen Fana IL 2002 1500 meter g18 m 4,27,53 heat 1 ok
Christer Sælen FRI IL 1981 1500 meter mv35-39 m 4,28,47 heat 1 ok
Torstein Olai Leiren Mastervik FRI IL 2003 1500 meter g17 m 4,33,12 heat 1 nei
Dagfinn Gjerstad Osterøy IL 2006 1500 meter g14 m 4,34,57 heat 1 ok
Andreas Iden Gneist,IL 1995 1500 meter ms m 4,40,70 heat 1 nei
Maike Verhofstad Gneist,IL 1998 1500 meter ks k 4,40,78 heat 1 ok
Bertine-Helene Færø Varegg Fleridrett 1992 1500 meter ks k 4,44,40 heat 1 ok
Inge Magnar Skjerven Hauståker Osterøy IL 1977 1500 meter mv40-44 m 4,55,99 heat 1 ok
Tore Hannisdal Osterøy IL 1969 1500 meter mv50-54 m 5,12,47 heat 1 ok
Synne-Helen Torvund FRI IL 2002 1500 meter j18 k 5,25,71 heat 1 ok
Kjetil Monstad Osterøy IL 1973 1500 meter mv45-49 m 5,27,59 heat 1 ok
Mirjam Mjelde Osterøy IL 1969 1500 meter kv50-54 k 5,27,64 heat 1 ok
Signe-Marie Torvund FRI IL 2004 1500 meter j16 k 5,28,49 heat 1 ok
                   
1500m kvinner og menn A heat start kl. 19.15                  
                   
Magnus Gjerstad Osterøy IL 2000 1500 meter ms m 3,53,57 heat 2 ok
Trygve Feidje Mjelde Osterøy IL 1994 1500 meter ms m 3,54,10 heat 2 ok
Matias Andersen Førde Jølster 1998 1500 meter ms m 4,02,14 heat 2 ok
Andreas Skulstad Størkson Gneist,IL 2001 1500 meter g19 m 4,14,34 heat 2 ok
Markus Loftås Osterøy IL 1994 1500 meter ms m 4,15,55 heat 2 ok
Jonas Lillejord Osterøy IL 1998 1500 meter ms m 4,15,63 heat 2 ok
Øyvind Johan Haugen Bjordal Osterøy IL 1972 1500 meter mv45-49 m 4,16,24 heat 2 ok
Biniam Hayleab Gneist,IL 1997 1500 meter ms m 4,21,97 heat 2 nei
Sondre Arne Hoff Gular, IL 1993 1500 meter ms m dnf heat 2 ok
Vilde Våge Henriksen Haugesund 2000 1500 meter ks k dnf heat 2 ok
                   
200m meter kvinner og menn B heat start kl. 19.30             vind +0.9    
                   
Nikolai André Navdal Marøy FRI IL 2004 200 meter g16 m 24,76 heat 1 ok
Tristan Ahmer Mjøsdalen IL 2006 200 meter g14 m 25,06 heat 1 nei
Leon Magnus Kalleklev Mjøsdalen IL 2005 200 meter g15 m 25,09 heat 1 nei
Brage Hanstveit Mjøsdalen IL 2001 200 meter g19 m 25,42 heat 1 nei
Ingrid Sortland Gneist,IL 1999 200 meter ks k 25,99 heat 1 ok
                   
200m meter menn A heat start kl. 19.45             vind +2.1    
                   
Sondre Lindaas Gjesdal Gular, IL 1998 200 meter ms m 21,99 heat 2 ok
Sivert Fløgstad Sellevold Gular, IL 2000 200 meter ms m 22,61 heat 2 ok
Erlend Hognestad Nilsen Gular, IL 2002 200 meter g18 m 23,02 heat 2 ok
Thord Flatebø Iversen FRI IL 2003 200 meter g17 m 23,77 heat 2 ok
Martin Hole Hanstvedt Mjøsdalen IL 1987 200 meter ms m 24,63 heat 2 ok
Even Meinseth Gular, IL 1996 200 meter ms m dns heat 2 ok

1500m B felt nesten startklare

Før stevnestart var det ein liten minisermoni og litt info om rehabiliteringa av Osterøy Stadion.  Det vart delt ut fleire god ord og blomstar. Her har dugnadsleiar Vidar sikra seg den største blomsten  frå Herdis Helle som er leiar i friidrettsgruppa.

764 Øyvind Bjordal 4,16,24 og aldersrekord på 1500m Osterøy IL i klasse mv45-49

Magnus Gjerstad har i sumar raska til seg 3 lagsrekordar (3000m, 5000m og 10000m). I dagens løp på 3,53,57 var han like bak lagsrekorden til Trygve Mjelde. Det var litt vind under løpet som kanskje hindra  at reorden framleis er Trygve sin. 

(29.08.20)