Om Osterøy I.L. | Grasrotandel-nr: 975 682 447

Rema 1000 Brakvatnet halvmaraton 17. oktober 2020

Startklare l 17.10.2020

Medrekna stafettetappar var det ei totaldeltaking på 240 (3. mest alle år)

Resultat 17.10.2020  lettskya, sol og yr  + 8 grader     Passerings- og rundetider   stafett    kvinner/menn     Manuelle backuptider.  Ved mange i større puljer spesielt på 1. og 2. runde er det gitt same passeringstid

NR   BEDRIFTSLAG  STAFETT
  St. nr.
         
1 01:20:19 Drange Murmesterforretning Drange Murmesterforretning 40
2 01:24:44 Team Kraft LOBAS 33
3 01:25:23 Htb Helgesen Tekniske Bygg 31
4 01:25:58 Endevendarane Magnus M. Thunestvedt AS 21
5 01:36:04 K. Lerøy Metallindustri 1 K. Lerøy Metallindustri 19
6 01:36:29 Lerøy Fossen Lerøy Fossen 20
7 01:41:13 Arkoconsult Rask Arkoconsult AS 17
8 01:41:38 Team Energi LOBAS 32
9 01:43:48 Sparebanken Vest/eiendomsmegler Vest Sparebanken Vest/Eiendomsmegler vest 28
10 01:44:52 Nr1 Fitness Osterøy Nr1 Fitness Osterøy 23
11 02:04:12 K. Lerøy Metallindustri 2 K. Lerøy Metallindustri 18
         
NR   ANDRE LAG STAFETT
  St. nr.
         
1 01:13:46 Team Joensen Team Joensen 30
2 01:17:10 Team Arnagamp FRI IL 36
3 01:20:28 A-Laget Osterøy IL 24
4 01:21:54 Team Ungdom Osterøy IL 26
5 01:21:55 Gutta Krutt FRI IL 35
6 01:22:36 Team Hanstveit Mjøsdalen IL 29
7 01:26:17 Team Gamlis Fri veteranar 41
8 01:26:40 Ein Normal Gjeng Og Mjeld'n Osterøy IL 27
9 01:27:42 Mjøsdalen IL Mjøsdalen IL 22
10 01:27:55 Team Batti Osterøy IL 25
11 01:31:42 Langaneset skilauparlag Osterøy IL/Skigruppa 38
12 01:34:48 Kortabuksa Venegjeng Osterøy IL 37
13 01:52:56 Flukten Fra Nygaards Hønsegård Valestrand/Hjellvik FK 34
14 02:04:51 Mjøsdalen Flyers Damelag Mjøsdalen IL 39

NR   KVINNER       St. nr.
             
1 01:28:36 Ingrid Revheim Gular 1992 180
2 01:37:45 Victoria Mjelde Hanstveit Mjøsdalen IL 1992 169
3 01:41:09 Marie Haga Eldar IL 2003 179
4 01:57:58 Anne Lise Leiren Mastervik IL Fri 1972 171
             
             
NR   MENN       St. nr.
             
1 01:27:58 Jan Roar Solberg Htb 1979 186
2 01:29:36 Hallvard Hjellvik Hjellvik IL 1992 175
3 01:29:51 Kjetil Monstad Osterøy IL 1973 174
4 01:30:53 Eirik Mjelde Osterøy IL 1992 167
5 01:32:50 Øyvind Mjelde Osterøy IL/HTB 1995 172
6 01:33:33 Torbjørn Småland Osterøy IL 1981 178
7 01:37:06 Magne Espelid Mjøsdalen IL 1964 168
8 01:38:40 Anders Mjelde Osterøy IL 1999 173
9 01:39:04 Remi Mjelde Bjarg IL 1980 176
10 01:40:18 Simon Skjerping Osterøy IL 2004 181
11 01:44:58 Lars Braathen Reigstad Osterøy IL ski 1991 188
12 01:47:35 Helge Lidtun Batti 1984 177
13 01:48:44 Jan Fredrik Gjerstad Mjøsdalen IL 1980 170
14 01:59:02 Torstein Mjelde Osterøy IL 1962 187
15 02:00:42 Christer Aastvedt Hygienegruppen Norge 1971 183
16 02:05:17 Eirik Hagebø ingen 1987 182
  DNF Mulugeta Beyene ingen 1983 184
  DNS Bjørn Helge Kleppe Mjøsdalen IL 1962 185

Det har ikkje lukkast å få ut eqtiming resultat.   Difor manuelle backuptider. 

Barneløpet 1 runde 2,6 km

tid       st.nr
         
10,15,5 Martin Mjelde 2008 143
11.26,2 Even Simmenes Fotland 2006 152
13,26,5 Magnus Stordal 2010 144
14,23,4 Eirik Reigstad 2007 147
15,24,8 Henrik Mjelde Andersson 2014 146
15,34,3 Ulvar J. T. Hidle 2007 148
16,02,2 Olliver H Nygård 2010 154
16,15,2 Noah Bognøy 2010 149
16,45,8 Ole Håland 2010 155
16,52,0 Emil Tufta 2011 153
17,27,6 Theo Håland 2012 156
17,32,9 Per Brobakke Kristiansen 2014 158
17,33,3 Vilde Victoria S Røskeland 2012 157
17,33,4 Julie Lykke 2012 160
18,19,7 Lars Burkeland 2013 161
18,46,0 Torvald Reigstad 2012 142
21,47,5 Edith Brobakke Kristiansen 2012 159
26,03,7 Randi Stordal 2011 145
26,31,3 Eileen Bognøy 2012 150
26,31,3 Sara Vik Rønnestad 2012 151

 websida til Brakvartnet halvmaraton   link til res m.m. alle år

Kto.nr. Osterøy il 3632.54.56676       Osterøy IL/friidrett vipps  121337

Premiering 2020

MX Sport Osterøy sponsar premiane til pallplassane for kvinner og menn i halvmaratonløpet.
1. plass: New Balance joggesko
2. plass: Gåvekort 1000 kr
3. plass: Gåvekort 500 kr

Beste stafettlag i bedriftsklassen får den høgt skatta pokalen, medan Lerøy Fossen på Valestrand (www.leroyseafood.com/no/merkevarer/fossen/) gjev velsmakande ørret til beste stafettlag frå idrettslag/venegjeng.
Det lokale Leirfuglen Forlag (www.leirfuglen.no) drysser ut litterære godbitar som blir trekt ut på startnummer.
Alle deltakarane i barneløpet får medalje og Tinestafetten t-skjorter.

Facebook   

Link til løypekart med bilde      gps link

Løypa består av 8 rundar rundt Brakvatnet + 337,5m: 
Start 337m før–> Badeplassen - Mål ved badeplassen.
Løyperekordar: Bjarte Vik 1.18,31 (2011) og Hilde Aasheim 1.24,29 (2013)

Brakvatnet ligg ca 2 km frå Valestrandsfossen påOsterøy


Martin Mjelde fremst i barneløpet

Starten er gått (foto:POM)

Vekslings- og målområdet

Dei raskaste i kvinneklassen

Dei raskaste i klasse Menn

Team Joensen i klasse andre lag imponerande med 4 etappar kvar og 1,13,46

Drange Murmesterforretning sikra seg pokalen i bedriftsklassen med 1,20,19

Arkoconsultfoto Facebook

Sparebanken Vest/Eiendomsmegler Vest (foto Facebook LeneBK)

Nr1 Fitnes Osterøy (facebookfoto Fitnes)

Mjøsdalen IL  (facebook foto)

Mjøsdalen IL (facebook foto)

Mjøsdalen IL (facebook foto)

(17.10.20)